Instruktor Tai Chi

Radosław Węglarz – instruktor Tai Chi / Chi Kung, założyciel Łódzkiej Szkoły Tai Chi.

radosław węglarz Instruktor Tai Chi / Chi Kung Łódź Warszawa

Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania fizycznego oraz instruktorem rekreacji ruchowej o specjalizacji: „Fitness – zajęcia psychoruchowe – Tai Chi, Chi Kung, Joga”. Od kilkunastu lat zgłębiam tajniki Tai Chi Chuan, a od około dziesięciu pracuję jako instruktor Tai Chi / Chi Kung.

Uczyłem się i praktykuję różne formy Taiji (Tai Chi Chuan) i Qigong (Chi Kung). Na swojej ścieżce miałem okazję spotkać takich mistrzów jak Mistrza Yang Jwing Minga (Klasyczny styl Yang Tai Chi Chuan), Mistrza Richarda Wonga  (styl Lao Yang) czy Chen Ziqianga (styl Chen). Ćwiczyłem też z czołowymi polskimi instruktorami: Piotrem Ziembą (Poznań), Mariuszem Sroczyńskim (Warszawa), Andrzejem Braksalem (Warszawa), Robertem Wąsem (Kraków), Markiem Balińskim (Chen Warszawa), Andrzejem Kaliszem (I Quan) i wieloma innymi.

Jestem założycielem Łódzkiej Szkoły Tai Chi, w ramach której uczę Tai Chi Chuan w stylu Yang i Chi Kung. Ponadto organizuję, współorganizuję lub jestem zapraszany do prowadzenia obozów oraz warsztatów w całej Polsce, a także kursów instruktorskich.

Podczas moich zajęć staram się przede wszystkim dzielić swoją pasją, wiedzą praktyczną, a także wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii i filozofii Tai Chi. Przez lata doświadczenia w nauczaniu wypracowałem podejście, które pozwala rozwijać się moim uczniom w ich własnym tempie, w poczuciu akceptacji i odprężenia. Uczę głównie długiej formy Tai chi stylu Yang, pchających dłoni ( ćwiczenia rutynowe oraz wolne pchające dłonie) oraz ćwiczeń z różnymi rodzajami broni (kij, szabla, miecz i inne).

Regularnie organizuję warsztaty z czołowymi polskimi instruktorami oraz obozy letnie i zimowe na które przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski.

Prowadzę regularne treningi Tai Chi / Chi Kung w Łodzi, treningi kija w TAI CHI Szkole Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego oraz indywidualne treningi Tai Chi w Warszawie.

Poza Tai Chi Chuan moją największą pasją jest bieganie, rozwój osobisty, oraz propagowanie wszelkich form aktywności ruchowej. Obecnie pracuję nad portalem internetowym o tematyce sportowej, którego celem będzie mobilizacja ludzi dorosłych do ruchu, który daje radość, satysfakcję i zdrowie.